Pokalbis mano kūnas vidurinėje grupėje. Pamokos santrauka vidurinei grupei „žmogaus kūnas. Pratimas „Atlikti užduotį“

Tikslas: Formuoti vaikų nuomonę apie žmogaus sandarą. Ugdykite norą būti sveikiems.

Užduotys:

Švietimas: ugdyti vaikų idėjas apie save ir savo kūną; suaktyvinti dialoginę kalbą; vystytis kūrybiškas mąstymas, dėmesys, vaizduotė, fantazija, savanoriška atmintis; ugdyti gebėjimą susieti žodžius su veiksmais.

Švietimas: ugdyti sveikos gyvensenos įprotį; gebėjimas klausytis vienas kito ir suaugusiųjų. Toliau puoselėti draugiškus mokinių santykius; sukurti džiugią nuotaiką.

Švietimas: išmokti atpažinti ir taisyklingai įvardyti kūno dalis; Įtvirtinti žinias apie atskirų kūno dalių paskirtį.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Tikslas:

Tikslai: Ugdomasis: Ugdomasis: Švietimas:

Medžiaga:

Preliminarus darbas:

Pamokos eiga.

Pedagogas:

Kūno kultūros minutė.

Pedagogas:

Vaikai: plaukai.

Dantys kramtyti, kramtyti.

Pedagogas: Šis pirštas nori miego

Šis pirštas nuėjo miegoti.

Šis mažasis pirštelis šiek tiek nusnūdo.

Šis mažasis pirštelis jau miega.

Šis greitas, kietai miega.

Tylėk, tylėk, nekelk triukšmo!

Raudona saulė pakils,

Ateis raudonas rytas

Paukščiai čiulbės

Pirštai atsistos.

Jie nesėjami ir nesodinami, auga patys. (Plaukai)

Peržiūra:

Anotacija tiesiogiai švietėjiška veikla V vidurinė grupė tema: „Mano kūno dalys“.

Tikslas: Formuoti vaikų nuomonę apie žmogaus sandarą. Ugdykite norą būti sveikiems.

Tikslai: Vystymasis: ugdyti vaikų idėjas apie save ir savo kūną; suaktyvinti dialoginę kalbą; ugdyti kūrybinį mąstymą, dėmesį, vaizduotę, fantaziją,savavališka atmintis; ugdyti gebėjimą susieti žodžius su veiksmais.Švietimas: ugdyti sveikos gyvensenos įprotį;gebėjimas klausytis vienas kito ir suaugusiųjų. Toliau puoselėti draugiškus mokinių santykius; sukurti džiugią nuotaiką.Švietimas:išmokti atpažinti ir taisyklingai įvardyti kūno dalis;Įtvirtinti žinias apie atskirų kūno dalių paskirtį.

Medžiaga: žmogaus ir kūno dalies nuotrauka, dainos apie žirafą garso įrašas.

Preliminarus darbas:žiūrėti į žmogaus kūno nuotraukas, parodyti savo pojūčius, kalbėti apie sveiką gyvenimo būdą; didaktinis žaidimas„Surinkite mažąjį žmogutį“.

Pamokos eiga.

Pedagogas: Visi vaikai susirinko į ratą. Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas. Pradėkime dieną su gera nuotaika. Kaip manote, ką tai reiškia gera nuotaika?

Vaikai: Tai tada, kai žmonės šypsosi.

Pedagogas: Teisingai, dabar šypsokimės vieni kitiems. Iš pradžių šypsomės kaimynui iš dešinės, paskui kaimynui iš kairės. Taigi savo gera nuotaika pasidalinome vieni su kitais.

Pedagogas: Pasisveikinkime su tavimi.

Sveiki, delnai! (vaikai ploja rankomis: ploja-plakia)

Sveiki batai! (Stomp: Stomp Stomp)

Sveikos varlės! (kvakiai)

Sveiki, gegutės! (ratas: ku-ku)

Sveiki, skambantis kulnas! (spustelėkite jų liežuvį: spragtelėkite – spragtelėkite)

Labas, vikrus vėjelis, (pūsk)

Traukinys ilgai prie perono! (traukimas: per daug ir per daug)

Laba diena prie rankinio laikrodžio (tikti: tikk-tok)

Sveika, švytinti saule! (rankos iškeltos)

Sveiki, vaikai, mergaitės ir berniukai! (rankos į priekį).

Pedagogas: Taip pat žaisime žaidimą „Nepasakysime, o parodysime“

Aš tau pasakysiu kūno dalis, o tu man jas parodysi. Žaidimo metu vaikus klaidžiu kalbėdamas apie vieną kūno vietą, rodydamas į kitą.

Kūno kultūros minutė.

Daina "Žirafa visur turi dėmių, dėmių, dėmių".

Pedagogas: Kaip jau supratote, kalbėsime apie žmogų. Mūsų Žemėje yra daug žmonių. Žmonės panašūs, gali kalbėti, mąstyti, vaikščioti. Bet visi žmonės skirtingi. Jie skiriasi išvaizda, akių spalva, plaukų spalva, ūgiu, eisena, balsu, charakteriu.

Pedagogas: Atidžiai pažiūrėkite vienas į kitą ir pasakykite, kuo mes panašūs.

Vaikai: Turime rankas, kojas, galvas ir kt.

Pedagogas: Gerai padaryta! Visi žmonės turi rankas, kojas, galvą ir liemenį. Atspėk mįslę: jie nesėjami, nesodinami, auga patys.

Vaikai: plaukai.
Pedagogas: Gerai padaryta! Ant galvos yra plaukai.Žmogaus galvos priekis- tai veidas, jis turi burną, ausis, akis, nosį. Kodėl mums jų reikia?

Vaikai: akys mato daiktus, žmones, skiria spalvas, mato saulę ir žvaigždes, viską, kas mus supa.

Nosis turi užuosti, kvėpuoti.

Burna valgyti, kvėpuoti, kalbėti.

Ausys girdi žmonių kalbas, paukščių giedojimą, muzikos garsus.

Rankos dirbti, siūti, rašyti, piešti.

Kojos vaikščioti, stovėti, bėgti, šokinėti.

Dantys kramtyti, kramtyti.

Galvokite pagalvoti ir linktelėkite.

Liemuo sujungia visas šias dalis.

Mokytojas parodo žmogaus ir kūno dalių paveikslą. Vaikai žiūri į paveikslėlį.

Pedagogas: Teisingai, tai yra mūsų padėjėjai, nes jie padeda mums sužinoti viską apie pasaulį, kuriame gyvename.

Pedagogas: Žaiskime žaidimą „Pakartok judesius po manęs“.

Patraukite ausis; glostykite kaktą; uždenkite akis rankomis; glostykite skruostus rankomis; uždenkite nosį ranka;

Dabar aš jus suklaidinsiu, bet jūs turite tai parodyti teisingai. Būk atsargus.

Pedagogas: Viskas, ką dabar palietėme, buvo mūsų veidas, galva.

Pedagogas: Vaikinai, šiandien sužinojome, kokias kūno dalis turime ir kam jos reikalingos.

Pedagogas: Pakartokime dar kartą, akys padeda žmogui pamatyti jį supančius objektus, jų spalvą, dydį, formą. Klausos dėka galime atskirti garsus. Žmogus ausimis girdi paukščių čiulbėjimą ir žmonių balsus, upelio čiurlenimą ir vėjo ošimą. Net ir mažiausia nosis yra labai svarbi kūno dalis. Kvėpuojame per nosį. Nosis taip pat padeda pajusti ir atskirti kvapus.

Pedagogas: Pirštų pagalba galime rašyti, siūti, piešti, lipdyti ir daryti daug įvairių dalykų. Pirštų pagalba jaučiame karštį ir šaltį, jaučiame, ar daiktas kietas ar minkštas, lygus ar grubus.

Pedagogas: Vaikinai, šiandien sužinojote daug įdomių dalykų.Mylėkime savo pagalbininkus ir mokykimės apsaugoti juos nuo purvo, ligų ir mėlynių.Tačiau reikia nepamiršti ir svarbiausio dalyko: žmogus visada turi būti tvarkingas ir švarus. Su tokiu žmogumi visada malonu bendrauti.O kaip juos apsaugoti, pakalbėsime kitą kartą.

Pedagogas: Ar pažaisime pirštais? Vaikai: taip.

Pedagogas: Šis pirštas nori miego

Šis pirštas nuėjo miegoti.

Šis mažasis pirštelis šiek tiek nusnūdo.

Šis mažasis pirštelis jau miega.

Šis greitas, kietai miega.

Tylėk, tylėk, nekelk triukšmo!

Raudona saulė pakils,

Ateis raudonas rytas

Paukščiai čiulbės

Pirštai atsistos.

Vaikai viena ranka pakaitomis lenkia priešingos rankos pirštus ir laiko juos kumštyje. Atsakydami į žodžius „pirštai pakils“, vaikai pakelia ranką aukštyn ir ištiesina pirštus.

Pedagogas: Baigdamas kviečiu pasiklausyti eilėraščio:Mums duota viena galva. Ir dvi akys ir dvi ausys, dvi smilkiniai ir dvi rankos, bet viena nosis ir burna. Bet jei turėtume priešingai, viena koja, viena ranka, bet dvi burnos, du liežuviai, žinotume tik ką valgėme ir šnekučiavomės.


Ugdymo kryptis „Sveikata“

Amžius: 35 metai.

GCD santrauka tema: „Žmogaus kūnas“

Tikslai:

Vaikų idėjų formavimas apie išorinės savybėsžmogaus kūno struktūra;

Supažindinti su žmogaus kūno galimybėmis (galiu bėgti, šokinėti ir pan.);

Ugdykite gebėjimą atsižvelgti į save ir vienas kitą;

Ugdyti gebėjimą analizuoti, lyginti ir daryti išvadas;

Ugdykite susidomėjimą kitais vaikais ir draugišką požiūrį į bendraamžius.

Įranga: iliustracijos, vaizduojančios skirtingus žmones, lėlę - pirštinę "Dunno"

Vaikai žiūri į iliustracijas (anksčiau grupėje kabėjo ant lentos), kuriose vaizduojami skirtingi žmonės (vaikai ir suaugusieji, įvairaus amžiaus).

Mokytojas uždeda ant rankos pirštinę lėlę ir atkreipia į ją vaikų dėmesį: vaikinai, pažiūrėkite, kas atėjo pas mus, tai Dunno. Pasisveikinkime su juo: labas, nežinia.

Nežinau: Sveiki bičiuliai. Kur tu žiūri, kokius čia kabo paveikslus, kas juose pavaizduotas? (vaikų atsakymai). O, tikrai, čia piešiama žmonių, jie visi tokie skirtingi.

Auklėtojas- Nežinau, teisingai sakai - jie čia nupiešti skirtingi žmonės, tačiau atidžiau pažvelgę ​​pamatysite, kad jie yra panašūs vienas į kitą.

Nežinau- ne, jie skirtingi, žiūrėk, mama tokia didelė, o vaikas ant rankų labai mažas.

Auklėtojas– Vaikinai, kas, jūsų manymu, sieja šiuos žmones? Pažiūrėkime į paveikslėliuose esančius žmones ir įvardinkime, kuo jie vienodi, kuo panašūs.

Žaidimas „Kaip jie panašūs“- vaizdų apžiūra ir aptarimas: mergaitė ir berniukas, mama ir vaikas, senelis ir tėtis ir kt. Mokytojas prašo vaikų įvardyti vaizduojamų žmonių panašumo požymius (panašumo bruožai – yra rankos, kojos, galva, liemuo). , ant galvos - ausys, akys, burna, nosis, plaukai).

Auklėtojas- Vaikinai, atsikelkime ir parodykime Dunno, koks mūsų kūnas.

Kūno kultūros minutė.

Aš turiu galvą

galva pasisuka

Į dešinę - vienas, į kairę - du.

iš dešinės į kairę, pakreipiama galva.

Ji sėdi ant stipraus kaklo,

Suko ir pasuko.

apskriti kaklo posūkiai.

Tada kūnas eina

rankas ant diržo,

Lenkite atgal, pakreipkite į priekį,

pakrypimai,

Pasukti – pasukti.

posūkiai

Visi turi sumanias rankas

rankų trūkčiojimai

Aukštyn - žemyn, žemyn - aukštyn.

aukštyn žemyn

Mums reikia kojų, kad galėtume bėgti

bėga vietoje

šuoliai (2-3 kartus),

pritūpti, stovėti...

pritūpimai (2-3 k.).

Tai mano kūnas!

Su juo jūs darote viską iki tobulumo!

Auklėtojas- Dabar matai, nežinia, kad visi žmonės turi kažką, kuo jie yra panašūs vienas į kitą.

Nežinau- Tai taip įdomu, ar ne, vaikinai? Noriu daugiau sužinoti, kaip veikia mūsų kūnas.

Auklėtojas- Na, vaikinai, padėkime Dunno? Tada greitai atsisėskite.

Auklėtojas- Mūsų kūnas sukurtas taip:

Galva dedama ant viršaus ir kaklu sujungiama su kūnu. Kaklas padeda galvai atlikti įvairius judesius.

Nežinau- Negali būti, netikiu.

Auklėtojas- Tada pabandykite, duokite mūsų vaikinams užduotis, ir jie jas atliks.

Parodyk, kur tavo galva

Palieskite kaimyno galvą, paglostykite

Ištiesk kaklą kaip žąsis

Įtraukite kaklą į pečius

Atlikite sukamuosius judesius galva

Pasukite galvą į vieną pusę, o dabar į kitą pusę

Atlikęs užduotis, Dunno giria vaikus.

Auklėtojas– Taip pat kaklo pagalba galva sujungiama su kūnu. Liemuo taip pat gali judėti.

Vaikai atlieka praktinius pratimus:

Pasilenkite į priekį ir tada atgal

Pasukite į vieną pusę, o dabar į kitą pusę

Auklėtojas- Ir svarbūs dalykai taip pat „saugomi“ kūno viduje. Vidaus organai- širdis, galite klausytis jos plakimų vieni iš kitų (vaikai klauso, kaip plaka kaimyno širdis), plaučius - jie padeda mums kvėpuoti ir kitiems, labai reikalingiems ir svarbiems organams.

Auklėtojas- Rankos pritvirtintos prie kūno viršaus.

Nežinau– Parodyk savo rašiklius, kiek jų turi?

Ranka turi delną, o ant jo yra pirštai, ką gali jūsų rankos? (vaikų atsakymai) - praktiniai pratimai:

▪ suploti rankomis

▪ paglostykite pilvuką

▪ paslėpkite rankas už nugaros

▪ palieskite nugarą

▪ palieskite savo kaimyno nugarą

▪ papurtykite pirštą

▪ pakelkite rankas priešais save

▪ ištieskite delnus prie grindų

▪ suspauskite delną į kumštį

▪ judinkite pirštus

Auklėtojas- Kojos pritvirtintos prie kūno apačios.

Nežinau- Parodyk kojas. Kiek tu turi? (Jų irgi dvi.) Kokios gražios kojinės ir batai. Parodykite, kokios juokingos jūsų kojos – praktiniai pratimai:

▪ trypti kojomis

▪ šokinėti ant dviejų kojų, o dabar ant vienos

▪ ištieskite pėdas plačiai ir plačiai

▪ vaikščiokite ant kojų pirštų, o dabar ant kulnų

▪ sulenkite koją ties keliu

▪ atsisėsti

Auklėtojas– Matote, vaikinai, mes su jumis galime atlikti daug įvairių judesių, o mūsų kūnas mums padeda.

Pamokos pabaigoje Dunno padėkoja vaikams ir sako, kad būtinai ateis pas juos dar kartą.

Tada mokytojas pasikviečia vaikus pas save (galima pirmiausia skambinti mergaites, paskui berniukus, paskui visus vaikus): žaidžiamas lauko žaidimas „Petražolės“: vaikai sudaro ratą, centre stovi vadovas Petražolės. apskritimo. Petražolė su vaikais deklamuoja šį tekstą:

Aš esu linksmas žaislas

Ir mano vardas Petražolė!

Darysiu pratimus

Turite kartoti judesius po manęs.
Šiuo metu vaikai, stovintys ratu, atlieka „spyruoklę“ rankomis ant diržų. Teksto pabaigoje Petruška atlieka keletą pratimų (lenkimas, pritūpimai, šokinėjimas ir kt.). Vaikai turi tiksliai kartoti Petražolės rodomus judesius. Naujuoju vairuotoju tampa vaikas, kuris tiksliausiai ir teisingai atliko Petražolių užduotį. Žaidimas kartojasi.

Pamokos pastabos logopedinė grupė tema: „Žmogus. Kūno dalys".

Tikslas: Supažindinti vaikus su žmogaus kūno dalimis.

Išmokite sudaryti daiktavardžius daugiskaita;
Išmokite rašyti sakinius vaizdinė medžiaga;
Atskirkite dešinę ir kairiarankis, koja;
Išmokyti sudaryti daiktavardžius su mažybinėmis ir didinamosiomis priesagomis;
Pratinkite vaikus derinti daiktavardžius su skaitvardžiais;
Atkreipti vaikų dėmesį į žodžių polisemiją;
Pratinkite vaikus vartoti antoniminius žodžius.

Įranga: veidrodžiai kiekvienam vaikui, plakatas, vaizduojantis žmogaus kūno sandarą, kamuolys, parodomoji medžiaga pasakai „Du broliai“, vaizdinis žodžių polisemijos vaizdavimas, gamtos objektai: šukos, Dantų šepetėlis, rankšluostis, muilas, šluostė, servetėlės, dantų pasta, šampūnas.

Pamokos eiga

1.Organizacinis momentas

Logopedas: Paimkite veidrodžius nuo stalo. Dabar pavaizduosime skirtingas emocijas. Pakelkite antakius ir nustebkite. Dabar surauk antakius, surauk nosį ir mėgdžiok Baba Yaga. Kokia jos veido išraiška? /blogas, baisus/. Dabar įsivaizduok geroji fėja. Šypsokis. Kokia jos veido išraiška? /malonus, džiaugsmingas/. Kokia veido išraiška tau patinka? Kokios nuotaikos dažniausiai atsiduriate? /vaikų atsakymai/. Na, tada pradėkime pamoką ir tegul ją lydi gera nuotaika.

2.Temos įvadas

Logopedas: Vaikinai, klausykite mįslės:

Jis stipriausias žemėje,

Nes visi protingesni.

Kaip manai, kas tai? /Žmogus/. Apie ką mes kalbėsime? /apie žmogų/

Plakato su žmogaus kūno sandara demonstravimas.

Logopedas: Mūsų pamokos tema: „Žmogaus kūno dalys“. Šiandien išsiaiškinsime, kokias žmogaus kūno dalis turi, kam žmogui jos reikalingos. Kaip išlaikyti savo kūną švarų ir sveiką.

Pasigirsta beldimas. Pasirodo Pinokis.

Pinokis: Sveiki vaikai! Ar atpažinote mane? Kodėl jūs čia susirinkote?

Logopedas: Aš ir vaikinai kalbame apie žmogų. Ar žinai, Pinokis, kokias žmogaus kūno dalis turi žmogus?

Pinokis: Žinoma, aš žinau, aš turiu vieną kūno dalį – mano NOSĮ.

Logopedas: kam jis skirtas?

Pinokis: priklijuoti jį visur.

Logopedas: Vaikinai, manau, Pinokis turi pasilikti, kad sužinotų, kokios dar yra žmogaus kūno dalys ir kam jos reikalingos.

Pinokis: Ačiū, mielai pasiliksiu.

Logopedas: kaip vadinasi didžiausia žmogaus kūno dalis? /liemuo/

Logopedas kartu su vaikais plakate parodo, kur yra kūno dalys ir kaip jos vadinamos (pilvas, nugara, šonai)

Pinokis: Žinau, kiekvienas žmogus turi ir galvą – ji gali mąstyti, žiūrėti, klausytis, užuosti, ragauti.

Logopedas: Taip, žmogus turi galvą, bet pati negali viso to padaryti, o padedama ant jos esančių organų, klausyk mįslių:

Ant gyvūno viršugalvio,

Ir po mūsų akimis. /ausys/

Logopedas: kam skirtos ausys? /ausos reikalingos norint girdėti, klausyti/

Kaip spindi spinduliai

Tada juos uždengia ašara,

Kartais jie skaito arba mirksi,

Ir tada jie staiga nusijuokia... /akys/

Logopedas: kam skirtos akys? /akis reikia norint pamatyti, paziureti/

Logopedas: O dabar Pinokis mes jums pasakysime ir parodysime, kokias kitas kūno dalis turi žmogus.

Vaikas išeina ir, deklamuodamas eilėraštį, parodo savo kūno dalis, likę vaikai kartoja judesius po jo savo vietose.

Ant mūsų pirštų yra nagai, ant mūsų galvų yra nagai.

Ant rankų – riešai, alkūnės, dvi ausys ir dvi skiltys

Karūna, kaklas, pečiai, krūtinė. Antakiai, skruostikauliai ir smilkiniai

Klubai, kulnai, dvi pėdos ir akys taip arti

Yra keliai ir nugara, skruostai, nosis ir dvi šnervės

Bet ji tik viena Lūpos, dantys – žiūrėk!

Smakras po lūpa, tai tu ir aš žinome.

Logopedas: kam skirti dantys, liežuvis, kojos, rankos, nosis, blakstienos? /vaikų atsakymai/

Logopedas: kas dar yra ant galvos? /plaukai/

Logopedas: Liemuo turi rankas ir kojas. Vaikinai, pasakyk man plaštakos dalis /petys, alkūnė, delnas, pirštai, nagai/. Kokias kojos dalis žinai? /šlaunys, kelias, blauzda, pėda, pirštai, nagai, padas, kulnai/.

Pinokis: Vaikinai, aš žinau, ko gyvūnai neturi – veidų. Ar žinote, kokių kitų kūno dalių neturi naminiai gyvūnai, bet turi žmonės? /delnas, pirštai, nagai, alkūnės, rankos/.

3. Daugiskaitos daiktavardžių daryba. Žaidimas su kamuoliu: „Vienas – daug“.

Logopedas: O dabar žaisime žaidimą „Vienas yra daug“, aš įvardiju vieną objektą, o jūs daug.

Ausis - ausys, kaklas - ..., akis - ..., plaukai - ..., galva - ..., kakta - ..., burna - ..., nosis - ..., skruostai - .. ., pirštas - ..., alkūnė - ..., antakis - ....

4. Daiktavardžio sutapimas su skaitvardžiu. Žaidimas „Galvok ir atsakyk“

Pinokis: Malvina man uždavė klausimų, bet aš negalėjau į juos atsakyti, padėk, prašau, kitaip ji uždraus mane iš spintos.

Kiek akių turi du vaikai? /du vaikai turi keturias akis/

Kiek ausų turi trys berniukai? /tie berniukai turi šešias ausis/

Kiek pirštų yra ant kairės rankos? / ant kairės rankos yra penki pirštai /

Kiek nosių turi trys mergaitės? /trys merginos turi tris nosis/

Pinokis: Ačiū, vaikinai.

5. Fizinis lavinimas

Logopedas: Atsistokite už kėdžių, šiek tiek pamankštinkime.

Kas gali pasakyti, ar vaikai gali kartoti šiuos judesius? Pakelsiu rankas aukštyn.

Vaikai: Aš taip pat galiu tai padaryti!

Logopedas: žiūrėsiu iš dešinės į kairę.

Vaikai: Aš taip pat galiu tai padaryti.

Logopedas: Ir aš skrisiu kaip paukštis.

Vaikai: Aš taip pat galiu tai padaryti.

Logopedas: Pasuksiu galvą.

Vaikai: Aš taip pat galiu tai padaryti.

Logopedas: Dabar atsisėsiu, atsistosiu ir visai nepavargsiu.

Vaikai: Aš taip pat galiu tai padaryti.

Logopedas: Truputį pašoksiu.

Vaikai: Aš taip pat galiu tai padaryti.

Logopedas: ir aš eisiu pėsčiomis.

Vaikai: Aš taip pat galiu tai padaryti.

Logopedas: Ir aš bėgsiu vietoje.

Vaikai: Aš taip pat galiu tai padaryti.

Logopedas: Aš galiu padaryti bet ką pasaulyje.

Delnai aukštyn! Plaukite plojimai!

Ant kelių – pliaukšt, pliaukšt!

Dabar paglostykite man per pečius

Paplekšnokite sau į šonus!

Galime ploti už nugaros! Plaukite plojimai!

Plojome už save! Plaukite plojimai!

Galime eiti į dešinę! Galime eiti į kairę!

Ir sukryžiuokite rankas.

Kairė ranka - ant peties,

Pasuksiu dešine ranka,

Ant tavo kojų pirštų ir kulnų,

Dabar įkrovimas baigtas.

6. Daiktavardžių daryba naudojant mažybines priesagas ir priesagą „ISCH“

Logopedas: atsisėskite ir klausykite pasakos „Du broliai“.

Gyveno du broliai. Vienas vadinosi IK, buvo mažas ir lieknas. Ieškodamas kito, jis buvo aukštas ir storas. Kiekvienas turėjo savo vietą gyventi. IR turėjo mažas namas. ISCH yra didelis namas. Logopedas lentoje piešia brolių namus ir užduoda vaikams klausimus: kokį namą turėjo ISCH? /didelis/. Kaip tai vadinosi? /namas/. Kokį namą turėjo IR? /mažas/. Kaip tai vadinosi? /namas/.

Dabar aš jums pasakysiu, kokie buvo šie broliai. Ir tu man padėsi. (pasakojimas pagal piešinį lentoje). Vienas brolis turėjo ne nosį - bet ... /nosishe/, o kitas turėjo /nosik/. Vienas brolis neturėjo burnos - bet ... /burna/, o kitas turėjo /burną/. (rankos, kojos, kakta, akys, plaukai...)

Koks buvo mažojo brolio vardas? /IR/. Koks buvo kito brolio vardas? /ISCH/. Kokia buvo paieška? /didelis/.

Logopedas: jei IR girdimas žodyje, tai reiškia, kad objektas yra mažas, o jei ISH, tada objektas yra didelis.

7.Antonimų vartojimas. Žaidimas: „Pasakyk priešingai“

Logopedas: Dabar palyginkime brolius.

ISHHA turi liūdną veidą, o IKA turi /linksmą/

ISHHA turi tamsius plaukus, o IKA turi /šviesius/

ISHHA turi ilgus plaukus, o IKA turi /trumpus/

ISHHA turi tiesius plaukus, o IKA turi /garbanotas/

ISHHA turi didelę nosį, o IKA turi /mažą/

ISH yra storas, o IR /plonas/

ISH yra didelis ir IR /žemas/

8. Žodžių polisemija.

Logopedas: Vaikinai, yra žodžių, kurie skamba taip pat, bet turi skirtinga prasmė.

Nosis yra lėktuve, laive, arbatinuke;

Akutė yra duryse, prie bulvių;

Kaklas yra prie buteliuko, pas vaiką;

Nugara yra prie kėdės;

Šepečiai – teptukas, vynuogių teptukas;

Liežuvis – prie bato, torto;

Kojos - prie kėdės, prie grybo.

9.K.I. eilėraščio ištraukos skaitymas ir aptarimas. Chukovskio „Moidodyr“

Pinokis: Kai įkišau nosį į rašalą ir visas susitepiau, buvo taip smagu.

Logopedas: Tikriausiai nežinote, kas gali nutikti, jei žmogus nelaiko savo kūno švaraus. Klausykite ištraukos iš K.I. Chukovskio „Moidodyr“.

„O tu bjaurioji, o tu nešvari,

Neprausta kiaulė!

Tu juodesnis už kaminkrėtį, žavėkis savimi.

Ant tavo kaklo yra lako,

Yra dėmė po tavo nosimi,

Tu turi tokias rankas, kad net kelnės nusimovė,

Net kelnes, net kelnes

Jie pabėgo nuo tavęs“.

Logopedas: Vaikinai, apie ką, jūsų nuomone, yra šie eilėraščiai? /apie slogą, nešvarų žmogų/ - Ką daryti, kad būtum švarus? /plauti, nusiplauti rankas, kūną, valytis dantis, šukuotis, valyti ir išlyginti drabužius, valyti batus.../

Pinokis: Malvina priverčia mane nusiplauti rankas ir taip pat padovanojo visą maišą kai kurių daiktų. Bet aš nežinau, ką su jais daryti, kam man jų reikia.

Logopedas: Vaikinai, padėkime Pinokiui.

Žaidimas: „Kokių dalykų reikia žmogui, kad jis būtų švarus ir tvarkingas?

(logopedė rodo kūno priežiūros priemones, o vaikai sugalvoja sakinius /žmogui reikia šukos plaukams šukuoti.../)

Pinokis: Ačiū, vaikinai, dabar aš žinau, kokias kūno dalis turi žmogus ir kam jos reikalingos. Ir kad kiekvieną dieną reikia naudoti higienos priemones.

9. Santrauka: ko šiandien išmokome pamokoje? /vaikų atsakymai/

Vaikai įvardija žmogaus kūno dalis grandinėje, perduodami kamuolį vienas kitam.

Programos turinys:

  • Supažindinkite vaikus su žmogaus kūno veikla.
  • Pataisykite veido dalių pavadinimus ir jų paskirtį.
  • Išmokite išmatuoti aukštį ir pėdos dydį.

Naudota medžiaga: šeimos piešimas (mama, tėtis, senelis, močiutė, berniukas, mergaitė, kūdikis); žmogaus kūno modelis (be veido); veido dalys, skirtos pritvirtinti prie modelio, kortelės su daiktų atvaizdais, kuriuos galima paimti rankomis, kojomis, užuosti ir pan.; paveikslėliai flanelgrafui, vaizduojantys įvairaus ūgio žmones; Stadiometras; popieriaus lapai, flomasteris žymėms matuoti, geometrinių formų rinkiniai skirtinga spalva ir dydis (kiekvienam vaikui).

Pamokos eiga

1. Vaikai sėdi ant kėdžių aplink mokytoją.

Pedagogas:

Kiekvienas vaikas nori būti stiprus, linksmas, energingas: nepavargdamas bėgioti, važinėtis dviračiu, plaukioti, žaisti su tėvais kieme. Prasta sveikata ir ligos yra augimo sulėtėjimo, nedėmesingumo klasėje ir blogos nuotaikos priežastis. Todėl kiekvienas vaikystėje turėtų prisiminti apie savo sveikatą, pažinti savo kūną, išmokti juo rūpintis, jį vystyti ir nekenkti savo organizmui.

Šeimos piešinys.

- Pažiūrėkite, vaikinai, į šį piešinį. Pasakyk man, kas jame pavaizduotas? (Žmonės)

– Kuo žmonės skiriasi vienas nuo kito? (aukštas, žemas, senas, jaunas)

— Koks jų amžius, ūgis, svoris, lytis, akių spalva, plaukų spalva?

– Dabar pasakykite, kas tarp šių žmonių bendro? skirtingi tipaižmonių? (kūnas, liemuo)

– Teisingai, mes visi turime tą patį kūną. Norite sužinoti apie jį daugiau įdomių dalykų? Išstudijuokite, sužinokite, kokie pokyčiai gali įvykti?

Asmens modelis.

Atskirai ant padėklo yra veido dalys.


- Vaikinai, pažiūrėkite, ką aš jums turiu. Kas čia? (atsakymai)

- Ko šiam vyrui trūksta? (asmenys)


- Ar nori jam padėti?


Vaikai vienas po kito prieina prie padėklo su veido dalimis, atspėja mįslę, paima atitinkamą veido dalį ir kartu su mokytoja pritvirtina prie veido.

Galvosūkiai.

Jis gali būti labai skirtingas:
Geras, žalingas,
Išdidus, svarbus,
Ilgas, mažas, kupras,
Storas, plonas, strazdanotas. (nosis)

Netoli kalno gyvena du Jegorkai,
Jie gyvena kartu, bet nežiūri vienas į kitą. (akys)

Už raudonų ešerių sėdi balti viščiukai. (Burna)

Jei ne jis, nebūčiau nieko girdėjęs. (ausis)

Ant akių pakibo du rokeriai. (antakiai)

- O dabar mįslė visiems:

Džiaugsmas turi draugą puslankio pavidalu.
Ji gyvena ant veido, tada staiga kažkur nueina,
Tada staiga grįš – liūdesys ir melancholija to bijo. (šypsosi)

– Nusišypsokime vieni kitiems.

Taigi jūs ir aš padėjome vyrui rasti jo veidą.

– Mūsų kūnas sukurtas taip, kad galėtume tvirtai stovėti ant kojų (rodykite rodykle). Galva aukštyn, saugioje vietoje; ant jo priekyje yra tai, ką naudojame norėdami sužinoti apie mus supantį pasaulį, jį patirti: akys – matyti, ausys – girdėti, nosis – užuosti, liežuvis – jausti maisto skonį. Galva pritvirtinta prie kaklo, kad galėtume pasukti į dešinę ir į kairę, kad matytume, kas yra aplinkui. Rankos yra kūno viduryje, kad jas būtų patogu naudoti. Ant rankų yra penki pirštai (skaičiuokite su vaikais), juose patogu laikyti pieštuką, teptuką, šukas, šaukštą ir kitus daiktus. Kojos ilgos ir stiprios, kad palaiko ir judina kūną. Jie baigiasi ties kojomis – geresnei atramai. Pažiūrėk į save, kiek tu turi kojų, rankų, ausų, nosies? Ir aš žinau vieną juokingą eilėraštį, tik tu man padėsi jį pasakyti.

2. Stovėjome ratu.

Viena galva mums duota (show)

Ir dvi akys (parodyti)

Ir dvi ausys (parodyti)

Ir dvi šventyklos, ir dvi rankos (parodyti)

Bet viena burna ir nosis (parodyti)

Bet jei būtų atvirkščiai (siurprizas su pečiais)

Viena ranka, viena koja (parodyti)

Bet dvi burnos, du liežuviai (rodykite liežuvį)

Mes tiesiog žinojome, kad valgome ir kalbamės (ploja, rodo)

- O dabar tu ir aš žaisime žaidimą.

Išdalinkite korteles su objektų atvaizdais.

Vaikai turi demonstruoti veiksmus su paveikslėliuose pavaizduotais objektais. Pvz.: valgykite šaukštu, šokinėkite su virve ir pan.

Atspėk klausimus:

- Kokia kūno dalis buvo naudojama? Ką daryti, jei bandysite, pavyzdžiui, paimti šaukštą kojomis ir pan.?

3. Atsisėskite.

— Vaikinai, ką dabar manote, ar mums reikia rankų, kojų, ausų ir pan.? Ar jie mums padeda? Kaip juos galima pavadinti? (padėjėjai)

– Mūsų kūnas trapus ar stiprus? Kodėl jį reikia saugoti? Ar galima ką nors kišti į nosį ar ausį? Nuo ko reikėtų saugoti akis?

– Vaikinai, koks buvo jūsų kūnas, kai buvote maži? Rankos? (mažos, mažos rankos ir kojos)

— Negalėjai daryti daugelio dalykų, pavyzdžiui, greitai bėgti, važiuoti dviračiu. Palaipsniui augote, o jūsų kūnas didėjo, rankos ir kojos tapo ilgesnės.

Nuotraukos flanelografui.

4. Pakvieskite vaikus rūšiuoti žmones pagal ūgį: kūdikis, vaikas, paauglys, suaugęs.

– Tai reiškia, kad mūsų kūnas nuolat auga. Kaip gali žinoti, kad užaugai? Kaip išmatuoti aukštį?

Aukščio matuoklis.

5. Išmatuokite vaikų ūgį.

– Palyginkite, kuris iš jūsų aukštas, o kuris žemas? Ką galite padaryti, kad padidintumėte savo ūgį?

– Be to, kad augame aukštyn, didėja ir likusi mūsų kūno dalis. Galime kartu išmatuoti pėdos dydį.

Popieriaus lapai pėdų matavimui.

- Šiuos lapus galite parsinešti namo, ir kitais metais Dar kartą pamatuosime koją.

6. Darbas prie stalų.

Pasiūlykite surinkti žmogų iš geometrinių figūrų. Apsvarstykite, pataisykite pavadinimus, spalvas.

7. Pamokos santrauka.

– Ką šiandien mokėmės? ko išmokai? Ką dar norėtumėte sužinoti?

Pažymėkite visus vaikus už jų darbą.

Ušakova Galina Sergeevna
Logopedė, II ketvirtis Kategorija
MDOU darželis"Kalėdų eglutė"
Jamalo-Nencų autonominė apygarda Shuryshkarsky rajono kaimas. Gorkis

Programos turinys:

  1. Įtvirtinti vaikų idėjas apie žmogaus kūno sandarą ir atskirų kūno dalių paskirtį.
  2. ugdyti vaikų gebėjimą klausytis ir girdėti mokytoją, atsakyti į mokytojo klausimus išsamiu atsakymu.
  3. Ugdykite rūpestingą požiūrį į save ir kitus vaikus.

Žodyno darbas: įveskite į vaikų aktyvų žodyną tokius žodžius: kvėpuojame, girdime, užuodžiame, matome, ragaujame.

Medžiaga: nuotraukos, vaizduojančios žmogų, galvą, akis, nosį, ausis, burną, rankas, kojas.

Ankstesnis darbas: žiūrėti į žmogaus kūno nuotraukas, parodyti savo pojūčius.

Pamokos eiga

  1. Visi vaikai susirinko į ratą.

Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas

Tvirtai suimkime rankas

Ir šypsokimės vieni kitiems.

Vaikai sėdi ant kėdžių.

Atidžiai pažiūrėkite vienas į kitą ir pasakykite mums, kuo mes panašūs.

Išklausęs vaikų atsakymus, mokytojas tęsia.

Teisingai, gerai padaryta, visi žmonės turi rankas, kojas, galvas, akis, ausis, nosį, burną, liemenį – tai mūsų pagalbininkai, padedantys sužinoti viską apie pasaulį, kuriame gyvename.

Pažiūrėk į paveikslėlius.

Ką ant jų matai?

Vaikų atsakymai.

Iš kokių padėjėjų ir kūno dalių susideda žmogus?

Vaikų atsakymai.

  1. Pažiūrėkite į žmogaus galvą ir veidą.

Kokius pagalbininkus turime ant veido ir galvos, kurie mums padeda gyvenime?

Vaikų atsakymai.

Kodėl mums reikia akių? (Norėdami pamatyti objektus, žmones, atskirti spalvas, pamatyti saulę ir žvaigždes, viską, kas mus supa).

Kodėl mums reikia nosies? (Norėdami pagauti kvapus, kvėpuokite).

Kam skirta burna? (Valgyti, kvėpuoti, kalbėti).

Kam skirtos ausys? (Kad girdėti kalbant, paukščiai gieda, skamba muzika).

  1. Yra žmonių, kuriems atimami kai kurie jutimo organai.

Vaikai, įsivaizduokite, kad mes neturime akių.

Parodykite vaikams nuotraukas užmerktomis akimis. Vaikai, atmerkę akis, paveikslą slepia jiems už nugaros.

Kas buvo parodyta paveikslėlyje?

Ar matei?

Kodėl? ( Kadangi mūsų akys buvo užmerktos, mes nematėme).

Jei neturėtume akių, ko negalėtume padaryti?

Vaikų atsakymai.

Dabar įsivaizduokite, kad mes neturime nosies. Aš atnešiu tau apelsiną prie nosies, o tu užsimerki.

Ar kvepia apelsinu?

Kodėl? (Mes tai matome, bet nejaučiame apelsino kvapo.)

Dabar įsivaizduokite, kad neturime burnos.

Kas atsitiks su mumis? ( Mes negalėsime valgyti, gerti, taigi ir gyventi, nes žmogus negali gyventi be maisto, tai suteikia energijos, gyvybės).

Dabar įsivaizduokite, kad neturime ausų. Aš nusisuksiu ir pasakysiu žodį, o tu užsimerki.

Ar girdėjai žodį, kurį pasakiau?

Kodėl? (Kadangi mūsų ausys buvo uždarytos).

Jei neturėtume ausų, ko negalėtume padaryti?

Vaikų atsakymai.

4. Dabar pažaiskime žaidimą pavadinimu „Įsimink ir kartok judesius“.

Patraukite ausis;

Glostykite kaktą;

Uždenkite akis rankomis;

Glostykite skruostus rankomis;

Uždenkite nosį ranka;

Viskas, ką dabar palietėme, buvo mūsų veidas ir galva.

Atsistokime prie kėdžių ir pailsėkim .

Pakelkite rankas aukščiau

Šiek tiek suspauskite kumščius

Išskleiskite juos kaip sparnus

Ir pirmyn, kad jie būtų tiksliai

Dabar nuleiskite juos.

Su kokia kūno dalimi atlikome judesius?

Vaikų atsakymai.

Kam skirtos rankos? (Pasiimti daiktus, piešti, žaisti).

Pamiršome dar vieną kūno dalį.

Kuris? (Kojos).

Kodėl mums reikia kojų? (Eiti, bėgti, šokinėti).

tegul pamankštinkime kojas .

Vienas du trys keturi Penki,

Mažasis zuikis pradėjo šokinėti.

Mažas pilkas šuolis:

Jis pašoko 10 kartų.

Žaiskime žaidimą, kuriame privalai meiliai, meiliai įvardinti kūno dalis ; Pavyzdžiui: plaukai - plaukai;

Galva - Lūpos - Burna -

Kakta - Akys - Ausys -

Skruostai - Rankos - Kojos -

Nosis - Pirštai - Dantys -

O dabar noriu patikrinti, ką ką tik išmokote klasėje, ir tam žaisime žaidimą „Ko kam žmogui reikia“. Pavyzdžiui: Kam skirtos akys? – Žmogui reikia akių, kad galėtų žiūrėti ir pamatyti jį supantį pasaulį, ...

Nosis... Burna... Rankos...

Ausys... Kojos... Dantys...

Žaidimas „Atspėk, kas tai yra“.

Kvėpuoja, kvepia -

Kvėpuoja, valgo, kalba -

Jie dirba, siuva, rašo, piešia -

Jie vaikšto, stovi, bėga, šokinėja -

Jie klauso, girdi -

Jie kramto, kandžioja, sako -

Mąsto, linkteli, sukasi, sukasi -

Mylėkime savo pagalbininkus ir mokykimės apsaugoti juos nuo purvo, ligų ir mėlynių. O kaip juos apsaugoti, pakalbėsime kitą kartą.

Šiandien žaidėme daug žaidimų, bet dabar dar kartą pažiūrėkime į apelsiną, užuoskime apelsiną ir paragaukime.

Kviečiame mokytojus ikimokyklinis ugdymas Tiumenės sritis, Jamalo Neneco autonominė apygarda ir Chanty-Mansi autonominė apygarda-Jugra paskelbia savo metodinė medžiaga:
- Pedagoginė patirtis, originalios programos; metodinius vadovus, pristatymai pamokoms, elektroniniai žaidimai;
- Asmeniškai sukurtos edukacinės veiklos, projektų, meistriškumo kursų (įskaitant vaizdo įrašus) užrašai ir scenarijai, darbo su šeimomis ir mokytojais formos.

Kodėl apsimoka skelbti pas mus?