Metodinis tobulinimas logopedijoje (parengiamoji grupė) tema: logopedinė pramoga "Kas? Kur? Kada?" Logopedinės pramogos „Balsių šalyje“ santrauka

Galina Carkova
Logopedinė pamoka-pramogos vyresniųjų grupėje „Pasacoje apsilankymas“

Logopedinė pamoka-pramogos vyresniųjų grupėje

mokytoja logopedė

MADOU „Būrėja“,

Jamalo-Nencų autonominis rajonas, Labytnangi.

„Apsilankymas pasakoje“

Tikslas: Teigiamos emocinės nuotaikos kūrimas vaikams.

Užduotys:

Pataisomoji ir auklėjamoji. Apibendrinti ir įtvirtinti vaikų žinias apie pasakas ir pasakų personažus, mokyti vaikus atpažinti pasakų herojus, jausti ir užjausti.

Korekcinis ir vystomasis. Plėtoti vaikų foneminius procesus. Praktikuokite instrumentinės bylos kategoriją. Praturtinkite savo žodyną. Stiprinti gebėjimą formuoti žodžius iš raidžių.

Pataisomoji ir auklėjamoji. Ugdyti vaikų susidomėjimą pasakomis ir skaitymu. Išmokite savarankiškai valdyti taisyklingą duotų garsų tarimą spontaniškoje kalboje.

Įranga: Interaktyvi lenta, krūtinė, rutulys, adata, auksinis raktas, veidrodis, batas, pypkė, kumštinė pirštinė, gėlė ant stovo, paveikslėliai su drabužiais, batais ir kepuraitėmis, atributika pasakai „Lapė ir pilkas vilkas“, muzika.

Pamokos eiga:

1. Organizacinis momentas.

Logopedas: Vaikinai, šiandien eisime į pasaką.

(vaikai įeina į salę, kurioje išjungtos šviesos, kibirkščiuoja žibintai, skamba pasakų muzika).

Taigi, ar jūs pasiruošę? (Įsijungia šviesos)

2. Pasaka prasideda...

Logopedas: Žiūrėk, kiek tai kainuoja? (Krūtinė). O, vaikinai, tai tikriausiai ne lengva krūtinė, bet stebuklinga. Atidarom (bando atidaryti, bet mato ant krūtinės kabančią spyną). Kaip galima atidaryti spyną?

Mes esame pasakoje, ir ten gali įvykti magija. Ką galime pasakyti stebuklingi žodžiai kad krūtinė atsidarytų?

„Įtrūkimai, feksas, peksas“.

„Lydekos įsakymu, mano valia“

„Sivka-Burka, pranašiškas kaurka, stovėk priešais mane kaip lapas prieš žolę“

„Atsisveikink su žeme, geros kelionės!

"Atviras sezamas!" ir tt

Logopedas: Nagi, krūtinėle, parodyk, kas yra tavyje... Čia yra tiek daug įdomių dalykų! Šie dalykai yra iš skirtingų pasakų. Prisiminkime, iš kokių pasakų jie atkeliavo pas mus

(veidrodis, adata, rutulys, batas, vamzdis, kumštinė pirštinė, raktas ir kt.)

Logopedė išima iš krūtinės gėlę: oi, kokia gėlė graži gėlė! Jis stebuklingas. Iš kokios pasakos gėlė? (Skaistina gėlė)

Logopedas: Uoskime gėlę (vaikai daro kvėpavimo pratimus):

įkvėpta per nosį, iškvėpta per burną

Įkvėpta per nosį, iškvėpta per nosį

Įkvėpta per burną, iškvėpta per nosį

Įkvėpta per burną, iškvėpta per burną.

Įkvėpkite per nosį ir iškvėpkite per burną (atitinkami judesiai):

Giliai kvėpuojame, o tada lėtai žingsniuojame vietoje.

Mes nuo vaikystės mėgome pasakas.

Pasaka siunčia mums savo linkėjimus.

Ir mergaitės, ir berniukai -

Visi skaito pasakas knygose.

Pasaka moko mus gerumo

Visada padėti bėdoje.

Herojai laukia mūsų apsilankymo,

Jie kviečia tave į gerą pasaką.

Jiems reikia mūsų pagalbos

Ar jūs pasiruošę, vaikai?

Na, draugai, laikas eiti į kelią,

Skubėkime padėti!

Vaikinai, šiandien kviečiu jus į pasakų šalį. Ir mes ten vyksime stebuklingu traukiniu.

Mūsų stebuklingas lokomotyvas jau leidžia garą iš po ratų, girdi: ch-ch-ch

Sėsk į vežimus. Mūsų nuostabi kelionė prasideda!

(vaikai vienas po kito atsistoja kaip traukinys ir juda po salę tardami žodžius)

Pūpu, puku, pūčiu.

Beldžiu, beldžiu, beldžiu.

Skrendu į pasakų šalį.

Traukinys mus nuvežė į pasakų šalį. Atsisėskite ant kėdžių.

Mums keliaujant traukiniu, pasakų šalyje atsitiko bėda. Žąsys gulbės nusinešė savo brolį.

Žiūrėk, Baba Yaga sėdi trobelėje, o mano brolis sėdi ant suoliuko ir žaidžia su auksiniais obuoliais. Ar atpažinote šią pasaką?

Ekrane – pasakos „Žąsys ir gulbės“ iliustracija.

Baba Yaga užbūrė žodžius ir paslėpė juos skirtingose ​​figūrose. Ir ji davė seseriai užduotį sulaužyti burtą. „Jei sulaužysi burtą, aš atiduosiu savo brolį, jei nesulaužysi burto, saugokis!

Vaikinai, padėkime mano seseriai sugalvoti žodžius.

Ekrane – įvairiaspalvės geometrinės figūros su užrašytomis raidėmis.

Padarykite žodį iš raidžių, parašytų ant apskritimų;

Padarykite žodį iš raidžių, parašytų kvadratuose;

Padarykite žodį iš raidžių, parašytų trikampiuose;

Sukurkite žodį iš raidžių, parašytų ant rombų.

(žodžiai: vasara, žiema, mokykla, pamoka)

Logopedas: Puiku, vaikinai, padėjote seseriai išgelbėti jos brolį! Toliau keliaujame pasakų takais ir, atrodo, atsidūrėme nauja pasaka. Kas taip graudžiai verkia?

Ekrane – pasakos „Kiškio trobelė“ iliustracija.

Logopedas: Lapė išspyrė zuikį iš savo trobelės ir pasakė, kad neįleis, kol neatsakys į jos problemas. Zuikis negali atsakyti. Vaikai, ar galime jam padėti?

Išspręskite pokštų problemas.

Nataša iš sodo nuskynė 3 slyvas, 2 kriaušes ir 2 morkas. Kiek vaisių nuskynė Nataša?

Kiek stiklinių vandens galima atsinešti su kiaurasamčiu?

Mama neša arbūzą. Sūnus sako: „Mama, tu paimk mane ant rankų, o aš nešuosiu arbūzą“. Ar sūnus padės mamai?

Balkone sėdėjo 3 balandžiai ir 2 žvirbliai. Prie jų atskrido vienas drugelis. Kiek paukščių yra?

Petya, Nina, Nadya, Vova ir Yura žaidė slėpynių. Kas buvo daugiau: berniukų ar mergaičių?

Ką valgo žirafos, kai žemę dengia sniegas?

Darželio grupėje penki vaikai turi slides. Atėjo vasara. Kiek vaikų gali slidinėti?

Vaikas įmetė į vonią šaukštą, šakutę ir peilį. Kiek objektų plūduriuos ant vandens?

Kalėdų eglutėje yra 8 šakos. Ant kiekvienos šakos augo vienas vaisius. Kiek obuolių iš viso užaugo?

Logopedas: Puiku, vaikinai, jūs padėjote zuikiui, jis sako mums ačiū.

Toliau keliaujame pasakų takais ir mūsų laukia nauja pasaka.

Ekrane yra pasakos „Pelenė“ iliustracija.

Vaikinai, ar atpažįstate šią merginą?

Vaikai. Tai Pelenė.

Logopedė: Piktoji pamotė įsakė Pelenei sutvarkyti jos dukterų kambarį.

Vaikinai, pažiūrėkite, kokią netvarką padarė seserys. Padėkime Pelenei į savo vietas sudėti drabužius, batus ir kepures.

Užsidėsiu kepurę viršutinė lentyna nes tai galvos apdangalas.

Megztinį padėsiu į vidurinę lentyną, nes tai drabužiai.

Batus padėsiu į apatinę lentyną, nes tai batai.

Logopedas: Puiku, vaikinai! Ir jie padėjo Pelenei!

Pelenė mėgsta šokti ir kviečia mus į valsą.

Mes einame stebuklingu keliu,

Atsiduriame naujoje pasakoje.

Ekrane – pasakos „Aibolitas“ iliustracija.

Vaikinai, mes vėl atsiduriame naujoje pasakoje. Atspėk, kuris iš jų pats.

Šis gydytojas yra žinomas

Jis sėdi po medžiu.

Ateik pas jį gydytis

Ir karvė ir vilkas,

Ir klaidą, ir kirminą, ir lokį.

Jis išgydys visus, išgydys visus

Gera gydytoja...

Vaikai: Aibolit!

Pažiūrėk į ekraną! Spėkite, kas pasislėpė ir kur?

Ekrane yra laukinių gyvūnų uodegų vaizdai, kurie matomi: iš už medžio, po krūmu, iš duobės, už kelmo, iš įdubos)

Žaidimas "Kieno uodega?"

Puiku, vaikinai! Padėjome Aibolitui surasti visus gyvūnus ir juos išgydyti.

Žaiskime ir apsimeskime gyvūnų kūdikiais.

Vaikai stovi ratu.

Vienas, du, trys – apsisukite ir pavirskite laukinių gyvūnų kūdikiais!

Žaidimas „Į laistymo duobę“

Kažkada miško takeliu (vaikšto vienas po kito)

Gyvūnai nuėjo į vandenį

Už briedžio motinos trypė veršelis (jie vaikšto, garsiai trypdami)

Už motinos lapės sėlino lapė (sėlina ant kojų pirštų galų)

Ežiukas riedėjo už motinos (juda pusiau pritūpę)

Meškos jauniklis ėjo už motinos (jie blaškosi)

Voveraitės jaunikliai šokinėjo paskui voverės motiną (juda šuoliais)

Už motinos kiškio yra įstrižai kiškiai (šokinėja ant dviejų kojų, daro „ausis“)

Vilkas vedė vilkų jauniklius už savęs (jie bėga dideliais žingsniais)

Visos mamos ir vaikai nori prisigerti!

(apsisukti veidus ratu, atsistoti ant keturių, daryti „trūkus“ judesius liežuviu)

Gyvūnai prisigėrė, pailsėjo ir vėl pavirto vaikais – vienas, du, trys – virsta vaikinais!

Ekrane – pasakos „Auksinis raktas arba Pinokio nuotykiai“ iliustracija.

Saulėtoje pievoje

Yra gražus namas

Su tikrais draugais

Jame gyvena Malvina.

Malvina ruošia vakarienę, o Buratino blaško jos dėmesį savo klausimais. Padėkime Malvinai atsakyti į Buratino klausimus.

Produkto vaizdai ekrane.

Žaidimas "Kas bus?"

Bus kiaušinis. ( kiaušinienė). Bus miltų. (bandelė). Bus mėsos. (kotletas). Bus kopūstų. (salotos). Bus grikiai. (košė). Bus obuolys. (sultys). Bus uogų. (uogienė). Pieno bus. (sūris).

Puiku, vaikinai! Malvina ir Buratino padėjo.

Ekrane – pasakos „Pūsis auliniais batais“ iliustracija.

Vaikinai, iš kokios pasakos ši liūdna katė? Ir jam liūdna, nes sode nematė pažįstamų daržovių ir vaisių. Ar mes jam padėsime?

Klausykite, kokie vaisiai auga pasakų karalystėje. Paaiškinkite, iš kokių pažįstamų žodžių kilo jų vardai.

Agurkai, pomidorai, baklažanai, ukruska, humidors, laiškiniai česnakai, slizhovnik, morkofel, vishbrikos.

Puss in Boots dėkoja mums ir kviečia žaisti jo mėgstamą žaidimą.

Lauko žaidimas "Pelių gaudyklė"

O dabar visi kartu einame į teatrą žiūrėti pasakos „Lapė ir pilkas vilkas“

MADO mokytojų pasakos „Sesuo Lapė ir pilkasis vilkas“ dramatizacija.

Vaikinai, mūsų kelionė per pasakų šalį baigėsi. Pasakų herojai ačiū už pagalbą ir padovanok tau skanėstą. Atėjo laikas grįžti į darželį.

Mūsų stebuklingas lokomotyvas jau leidžia garą iš po ratų: ch-ch-ch.

Sėsk į vežimus.

Vaikai vaikšto ratu.

Pūpu, puku, pūčiu.

Beldžiu, beldžiu, beldžiu.

Aš einu į darželį.

Logopedinės pramogos"Šventė graži kalba»

Mokytoja logopedė Frolkina A.V.

Taisyklinga, aiški vaiko kalba daro įtaką darniam jo vystymuisi ir, kaip taisyklė, yra nepakeičiama sėkmingo jo mokymosi mokykloje sąlyga. Gramatiškai taisyklingos kalbos įvaldymas suteikia vaikui galimybę laisvai bendrauti, samprotauti, vesti pokalbius įvairiomis temomis. Kita vertus, kalbos sutrikimai vienokiu ar kitokiu laipsniu neigiamai veikia visą psichinę vaiko raidą. Be įvairių kalbos veiklos aspektų ar kalbinių priemonių pažeidimo ir neišsivystymo, vaikams, kaip taisyklė, sutrinka komunikacinė kalbos funkcija, o tai, žinoma, neigiamai veikia formavimąsi. asmenines savybes vaikas. Vaikams išsivysto nepilnavertiškumo kompleksai, izoliacija, negatyvizmas ir kt. Todėl mūsų užduotis – formuoti vaikų adekvatų požiūrį į savo kalbos trūkumus, neatsiskirti nuo kalbos defektų, nebijoti bendravimo ir viešojo kalbėjimo, ugdyti bendravimo įgūdžius. , išmokyti juos naudoti ir pritaikyti gyvenime, mažinti vaikų psichologinę įtampą.

Logopedinių rytmečių organizavimas mūsų darželyje tapo gera (gera) tradicija. Tai viena iš efektyviausių mokytojų ir vaikų sąveikos formų, taip pat ir labiausiai optimalias sąlygas už vaikų saviraišką ir jų kalbos sutrikimų įveikimą, emocinės sferos korekciją ir ugdymą, o kartu ir socializaciją visuomenėje.

Matino tema gali būti skirtinga. Ruošiantis šventei dalyvauja grupių, kurių vaikai šventėje dalyvauja, pedagogai, muzikos vadovas, vyresnioji mokytoja, vaikų tėveliai. Kartu kuriame ir aptariame matinės scenarijų, parenkame kalbos medžiagą šventei. Medžiagą šventei stengiamės parinkti taip, kad būtų žaidimai ir pratimai motoriniams ir kalbos įgūdžiams lavinti (kvėpavimo, balso, intonacijos, žodžių ir judesių koordinavimo pratimai ir kt.). Be išvardytų pratimų, įtraukiame į turinį šventinis scenarijus užduotys, skirtos vaikų žodyno, nuoseklios kalbos, gramatinės sandaros, foneminio suvokimo ugdymui. Norėdami sužadinti vaikų susidomėjimą ir aktyvų dalyvavimą kalbos šventėje, į scenarijų įvedame mįsles, patarles, absurdus, eilėraščius ir kitą kalbinę medžiagą.

Informacinės ir komunikacijos technologijos, kompiuteriniai pristatymai, muzikinis akompanimentas. Bet, žinoma, pagrindinė šventės puošmena yra teisinga, švari, kompetentinga kalba vaikai – šventės dalyviai. Stengiamės, kad kiekvienas šventėje dalyvaujantis vaikas pademonstruotų savo kalbos sėkmę, net ir nereikšmingą šiame etape.

Paprastai gražios kalbos šventė švenčiama mokslo metų pabaigoje. Jo dalyviai – vaikai, kurie mokslo metais mokėsi kalbos centre. Į šventę kviečiame ir kitus logopedinių užsiėmimų nelankiusius vaikus.

Atkreipiame jūsų dėmesį į baigiamąją pamoką - šventę parengiamose į mokyklą grupėse, vykstančią kartu su auklėtojomis ir darželio muzikos vadove.

  • Stiprinti įgytus tarimo įgūdžius
  • Sustiprinkite sąvokas „garsas“, „raidė“, „žodis“, „sakinys“.
  • Ugdykite foneminį suvokimą
  • Ugdykite kalbos savikontrolės įgūdžius.
  • Dialogo procese plėtoti nuoseklią kalbą.
  • Suformuokite vaikui sudėtingų savybių trūkumą, įveikdami vidinę pasirodymo baimę.
  • Plėsti integracinius specialistų ryšius, siekiant įveikti kalbos trūkumus, psichinis vystymasis vaikai.
  • Ugdykite skiemenų skaidymo ir skiemenų analizės įgūdžius

Preliminarus darbas:

Priešingos reikšmės žodžių atrankos mokymas;

Eilėraščių ir dainų žodžių mokymasis;

Garso analizės mokymai;

Žodžių skirstymo į skiemenis mokymas.

Tobulėti kūrybiškumas, ugdyti draugišką požiūrį atliekant šokius ir dainas.

Sukurkite ryškius muzikinius įspūdžius.

Lavinti klausos ir regos dėmesį, judesių koordinaciją, ritmo pojūtį, orientaciją erdvėje.

Įranga:

Paveikslėliai (garso analizei);

Gėlė - septynios gėlės;

Antoniminių žodžių paveikslėliai;

Magiški akmenukai garso analizei;

Gėlių vaza ir plokščios gėlės;

Saulės vaizdas;

Šventė vyksta išpuoštoje muzikos salėje. Šventės šūkis:

„Mes visada kalbame gražiai, aiškiai ir lėtai.

Festivalio dalyviai suskirstyti į dvi komandas. „Zukovichki“ ir „Bukovichki“.

Šventės eiga

Muzikinis vadovas. Mieli vaikinai ir garbingi svečiai! Jis artėja prie pabaigos mokslo metus ir laikas įvertinti. Šiandien rengiame šią pamoką, kad parodytume, ko vaikinai išmoko per metus.

Pasakyk man, vaikinai,

Jei sniegas tirpsta visur,

Diena ilgėja

Jei viskas pasidaro žalia

Ir upelis teka laukuose,

Jei saulė šviečia ryškiau,

Jei paukščiai negali užmigti,

Jei vėjas sušils,

Taigi... atėjo pas mus (E. Karganova)

Vaikai: pavasaris!

1 vaikas.

Sniegas nebėra toks, kaip

Jis sutemo lauke

Ledas ant ežerų įtrūkęs,

Atrodo, kad jie jį padalino.

2-as vaikas.

Debesys juda greičiau

Dangus tapo aukščiau

Žvirblis čiulbėjo

Linksminkis ant stogo.

3 vaikas.

Kasdien vis tamsėja

Siūlės ir takai

Ir ant šakų sidabru

Auskarai šviečia. (S.Ya. Marshak)

4 vaikas.

Greitais žingsniais link mūsų artėja pavasaris

Ir sniego pusnys tirpsta po kojomis.

Laukuose matomos juodos atšilusios dėmės

Teisingai, pavasaris turi labai šiltas kojas. (I. Tokmakova).

Skamba muzika, į salę įeina „Pavasaris“ (mokytoja logopedė).

Vesna (mokytoja logopedė).
Sveiki, vaikinai, aš esu Vesna!
Ėjo žeme šiltais žingsniais
Parsivežiau karštą, spinduliuojančią saulę
Ir vaikšto per giedrą dangų.
Ar jūs, vaikinai, džiaugiatės mane matydami, esate laimingi ar ne?
Vaikai, noriu išgirsti jūsų atsakymą.
Ar džiaugiatės mane matydami, vaikai?

Vaikai. Esame labai laimingi.

Pavasaris.
Tada laikyk rankas.
Leisk jam suktis ir dainuoti mūsų pavasario šokį.

Vaikai su Vesna atlieka apvalų šokį „Vesnyanka“, Ukrainos nacionalinę muziką, Polonskio aranžuotę.

Pavasaris.
Ryškiau šviečia saulė ir teka upeliai
Gėlės augo miško proskynoje.
Ir šiandien, vaikai,
Staiga mano namai tapo stebuklingi -
Subtilus gėlė - rechtsvetik
Pražydo mano sode.

Pasaulyje yra daug garsų:
Lapų ošimas, bangų čiurlenimas,
Ir yra kalbos garsai.
Mes turime juos tikrai žinoti! (I. Lopukhina)

Tu išmokai kalbėti
Ištarti visus garsus
Aiškiai, garsiai, aiškiai.

Ši kalbos gėlė jums paruošė užduotis savo žinioms pasitikrinti.

Nuplėšiame žiedlapį
Kartojame choru
Keletas magiškų eilučių:
„Skrisk, skrisk, žiedlapis,
Per vakarus, į rytus,
Per šiaurę, per pietus,
Apsukęs ratą grįžk“.
Žiedlapis skrido į saulę.
Saulė, saulė, šviesk ryškiau.
Duok mums savo spindulius, saule!

(Logopedas rodo vaikams plokštuminį saulės vaizdą su paveikslėliais, pritvirtintais prie jos spindulių)

1 užduotis. „Surask laišką“. Nuotraukos saulės spinduliuose. Turite paryškinti pirmąjį garsą ir rasti atitinkamą raidę. (Vaikai atlieka užduotį.) 1 pav

Saulė švietė dar skaisčiau ir ėmė varvėti varvekliai.

Vaikai atlieka dainą „Žaismingi varvekliai“, kurią palydi grodami vaikiškais muzikos instrumentais.

Pavasaris.

Varvekliai greičiau ištirps, jei seks kita užduotis Tsvetika-rechtsvetika.

Nuplėšiame žiedlapį
Kartojame choru
Keletas magiškų eilučių:
„Skrisk, skrisk, žiedlapis,
Per vakarus, į rytus,
Per šiaurę, per pietus,
Apsukęs ratą grįžk“.

(Logopedas siūlo vaikams naują užduotį)

Mes žinome skirtingi žodžiai:
Žolė, propeleris, vaikai...
Mes galime jiems lengvai pasakyti
Mes galime žaisti su jais.

2 užduotis. Žaidimas „Pasakyk priešingai“ naudojant dažymo medžiagą. už V. V. pamokas Konovalenko, S.V. Konovalenko „Antonimai“

Pavasaris.
Varvekliai tirpsta ir tirpsta, o mes girdime jų skambią dainą.

Vaikai atlieka dainą „Saulės lašai“, muziką. S. Sosnina, žodžiai. Ir Vachruševa, akomponuojanti dainavimui grodama varpeliais ir trikampiais.

Pavasaris.
O dabar laikas kitam žiedlapiui.
Nuplėšiame žiedlapį
Kartojame choru
Keletas magiškų eilučių:
„Skrisk, skrisk, žiedlapis,
Per vakarus, į rytus,
Per šiaurę, per pietus,
Apsukęs ratą grįžk“.
Žiedlapis nuskriejo į upelį.

(vaikai klausosi srauto garsų garso įraše)

Pavasaris.
Sniegas tirpsta, upeliai teka...
Kas žino eilėraštį apie upelį,
Dabar jis mums tai perskaitys .

Vaikas.
Saulė švelniai juokiasi,
Šviečia ryškiau, karščiau.
Ir garsiai lieja nuo kalvos
Kalbingas srautas.
Ji švytinti, sidabrinė,
Ir žiba ir dreba.
O kitas toks pat švarus
Jis linksmai bėgioja šalia. (Taip. Kolas)

Pavasaris.
Ir žaisime su upeliais.

Vykdoma muzikinė mankšta-žaidimas „Uratai-Ežerai“, muzika. E. Tiličejeva. Pagal muziką A „Srautai“ - vaikai su mėlynais kaspinais rankose lengvai laksto išsibarstę po salę, pagal muziką B „Ežerai“ didelis ratas. Pratimas-žaidimas atliekamas kelis kartus.

Pavasaris.

3 užduotis. „Rink akmenukus“. Kokie neįprasti upeliai čia teka - Garso upeliai. Prie upelių – akmenukai, ant akmenukų – paveikslai. Jūs, merginos, turite rinkti tuos akmenukus, kur paveikslėliai su garsu F yra žodžių pradžioje. O jums, berniukai, kur nuotraukos su garsu Z viduryje. (Vaikai atlieka užduotį) Puiku, vaikinai! Srautai teka ir šniokščia. Ar girdi ką nors zvimbiant? Kas tai yra? (vaikų atsakymai: vabalai, bitės, kamanės). Taip aplink mus atgijo gamta. Skaitykite eilėraščius apie ją.

1 vaikas.
Žolė žalia, saulė šviečia
Į mus atskrenda kregždė su pavasariu baldakimu.
Su ja saulė gražesnė, o pavasaris saldesnis
Greitai pasisveikink su mumis iš kelio.
Aš duosiu tau grūdus, o tu dainuok dainą.
Ką ji atsivežė iš tolimų šalių. (A. Pleščejevas)

2-as vaikas.
Iš už baltos jūros atskubėjo kregždė,
Ji atsisėdo ir dainavo: kaip Vasaris, nepyk,
Kaip sekasi, marti, nesurauk kaktos
Ar tai sniegas, ar lietus -
Viskas kvepia pavasariu. (A. Maikovas)

3 vaikas.
Ei pavasari! Ei pavasari!
Kokia tu raudona.
Sniegas retėja prieš mūsų akis,
Pakyla vėjelis
Spinduliai šoka balose
Upelis linksmiau šniokščia
Ir jie skrenda į visus galus
Balsingi starkiai.
Ir ant gluosnių prie upės
Pumpurai yra kaip žibintai.
Jie drąsiai mirkteli mums
Viskas aplinkui pradėjo dainuoti!

Vaikai atlieka dainą „Spring Polechka“, muziką. Olifirova, dainavimą palydintis judesiais ir gestais (judesius lavino muzikos vadovas).

Pavasaris.
O dabar išsiaiškinsime kita užduotis Tsvetika-rechtsvetika.
Nuplėškite žiedlapį
Kartojame choru
Keletas magiškų eilučių:
„Skrisk, skrisk, žiedlapis,
Per vakarus, į rytus,
Per šiaurę, per pietus,
Apsukęs ratą grįžk“.

Žodis čia užšifruotas, atspėsite ir sužinosite žiedlapio užduotį.

4 užduotis. „Perskaitykite žodį“. Vaikams pateikiama paveikslėlių serija. Remdamiesi pirmaisiais paveikslėlių pavadinimų garsais, vaikai sugalvoja žodžius iš raidžių: „Mįslės“ ir „Patyrėjai“. 2 pav

„Zvukovichok“ grupės vaikai mįsles „Bukovičių“ grupės vaikams.

  1. Imbierinis žmogelis lėkštėje h auksinė, rausva pusė.
    O mėlynai lėkštei galo nematyti. (dangus ir saulė)
  2. Vienas pila, kitas geria, trečias auga. (lietus, žemė, žolė)
  3. Juodas, judrus šaukia TRAK, kirminams priešas. (rookas)
  4. Atšildytame lopinėlyje pavasarį dega miško šviesa.
    Šviesa nedrąsi, kaip balta snaigė. (sniego lašas)
  5. Ne gyvūnas, ne paukštis, besislepiantis po sniegu.
    Ateis pavasaris, bėk, dainuok. (srautas)

Vaikai iš Bukovychok grupės pasakoja patarles.

  1. Pavasaris – apšviesk sniegą, sužibk daubose.
  2. Pavasario diena maitina metus.
  3. Balandis su vandeniu, gegužė su žole.
  4. Pavasaris raudonas nuo gėlių, o ruduo raudonas nuo pyragų.
  5. Aš pamačiau bokštą - sveiki pavasaris.
  6. Pavasarį drėgna dieną, o džiūsta valandą.
  7. Rook - pavasario paukštis
  8. Pavasaris raudonas ir alkanas.
  9. Jei gegužę lyja, bus rugių.
  10. Balandis, balandis – kieme skamba lašai.

Vaikas.
balandis, balandis,
Kieme skamba lašai.
Per laukus teka upeliai, keliuose – balos.
Skruzdėlės išlenda po žiemos šalčių.
Meška skinasi kelią per negyvą medieną
Paukščiai pradėjo giedoti giesmes ir pražydo putinas. (S.Ya. Marshak)

Pavasaris.
Turiu jums staigmeną. Visas krepšys gėlių.
Kokios tai gėlės, ar žinote?

(Vaikai vadina gėles)

Tu rūšiuoji gėles,
Pradėkite šokti su jais.

Grupės „Bukovychok“ vaikai atlieka „Šokį su snieguolėmis“, muzika. P.I. Čaikovskis („Sniego lašas“) (judesiai sukurti muzikos vadovo).

1 vaikas.
Narcizas
Sniegas ištirpo ir saulė pakilo
Narcizas drąsiai ištiesia ranką.
Jis toks švelnus, toks geras.
Labai panašu į žvaigždę.

2-as vaikas.
Coltfoot
Ankstyvas, saulėtas laikas
Ant atšildytų lopų pavasarį
Papuoškite gumbais
Motinos ir pamotės gėlės.
Ryškiai geltonose skarelėse
Taip, žaliomis kojinėmis.

3 vaikas.
Slėnio lelija
Slėnio lelija gimė gegužės dieną
Ir miškas jį saugo.
Man atrodo, kad jis apsėstas -
Suskambės tyliai.
Ir šį skambėjimą girdės pieva, paukščiai ir gėlės.
Paklausykime, gal tu ir aš išgirsime. (E. Serova)

Pavasaris.
Ir kokios paskutinė užduotis ar paruošei mums gėlę?
Nuplėškite žiedlapį
Kartojame choru
Keletas magiškų eilučių:
„Skrisk, skrisk, žiedlapis,
Per vakarus, į rytus,
Per šiaurę, per pietus,
Apsukęs ratą grįžk“.

Vaikinai, kokias pirmąsias pavasario gėles žinote? (Vaikų atsakymai).

5 užduotis. „Įdėkite gėlių į vazas“. Iš popieriaus iškerpamos plokštumos: vazos ir pavasarinės gėlės. Ant vazų yra skiemenų raštai. Vaikams gėles reikia „sudėti“ į atitinkamas vazas, žodinius gėlių pavadinimus suskirstant skiemenimis.

Gėlės: putinos, žibuoklės, neužmirštuolės, pakalnutės, kiaulpienės, narcizai, tulpės. 3 pav.

Pavasaris.
Atėjo pavasario vėjas ir surinko mano upės gėlę

(Rodo vaikams netikrą gėlę).

Ačiū už žaidimus ir dainas
Noriu padovanoti jums įdomią gėlę.
Priimk tai kaip padėką
Ir surask jame skanėstą.

(Pavasaris duoda stebuklinga gėlė vaikams, jame yra skanėstas (saldainis)

Jūs laikote šią gėlę ir kalbate gražiai!
Dabar laikas atsisveikinti.
Iki pasimatymo. Iki pasimatymo, draugai!

Pavasaris palieka muzikai. Vedėja dėkoja visiems už dėmesį ir kviečia į arbatos vakarėlį.

Vaikai ir svečiai iš salės išeina skambant linksmai muzikai.

Literatūra.

/ Logopedas Nr. 1 2009, / Logopedas Nr. 6 2009, /, Rusų liaudies mįslės, patarlės ir priežodžiai / Sud. PIETUS. Kruglovas. M., 1990 m.

Ikimokyklinės įstaigos vyresniosios mokytojos žinynas Nr. 10 2014 UAB MCFER. / Logopedas Nr.8 2008 m.

„Laikas verslui, laikas pramogoms“

Logopedinės pramogos vyresniems vaikams ikimokyklinio amžiaus

Khromova Marina Anatolyevna, mokytoja logopedė, MDOU vaikų darželis Nr. 17 "Semitsvetik" kombinuotas tipas Istrinsky savivaldybės rajonas.

Komarova Svetlana Nikolaevna, mokytoja logopedė, MDOU darželis Nr.17 "Semitsvetik" kombinuoto tipo Istra savivaldybės rajonas.

Užduotys:

Sustiprinti griebimo tipus. Stiprinti orientavimosi ant popieriaus lapo įgūdžius. Išmokykite vaikus reikšti savo mintis gramatiškai taisyklinga forma.

Ugdykite nuoseklią kalbą, smulkiąją ir stambiąją motoriką, rankų ir akių koordinaciją. Ugdykite dėmesį, intelektą, mąstymą ir norą kalbėti garsiai ir išraiškingai. Ugdykite gebėjimą greitai ir harmoningai veikti komandoje.

Įranga:

Krepšelis, daržovių ir vaisių rinkinys, dvi šokdynės, sveikatingumo takas, plakatas su užrašu „Miškas“ spausdintinėmis raidėmis, lustai - magnetukai, dėžutė su trimatėmis plastikinėmis raidėmis, 2 plakatai su raidėmis Y, Zh; flomasteriai, 2 plakatai su šifruotais žodžiais, 2 plakatai su paveikslėliais, krepšelis su vatos kamuoliukais, dovanos vaikams (sąsiuvinis, rašiklis).

Sutvarkyta akimirka. Darbo eiga.

(Skamba rami muzika, vaikai sėdi ant kėdžių.)

LOGOPEDAS:

Vaikinai, ar jums patinka pasakos? Pasakos gali būti juokingos ir liūdnos, malonios ir ne tokios geros, bet visada su gera pabaiga. Pasakose gėris visada laimi. Vaikinai, kokias pasakas žinote? (Vaikų atsakymai).

Dabar patikrinsiu, kaip gerai žinai pasakas.

Netoli miško pakraštyje

Trys iš jų gyvena trobelėje,

Yra trys kėdės ir trys puodeliai,

Trys lovos, trys pagalvės.

Atspėk be užuominos

Kas yra šios pasakos herojai? (Trys lokiai)

Gydo drugelius, kamanes,

Jis gydo paukščius ir gyvūnus,

Jis žiūri pro akinius

Gera gydytoja... (Aibolitas)

Sumaišyti su grietine,

Prie lango šalta,

Apvali ir rausva pusė,

Susuktas... (meduolio žmogelis)

Mano tėvas turi keistą berniuką

Neįprastas, medinis,

Žemėje ir po vandeniu,

Ieškau auksinio rakto

Jis visur kiša savo ilgą nosį

Kas tai yra? (Bu-ra-ti-no).

Ji maloni, protinga, graži ir miela,

Ir jos vardas kilęs iš žodžio „pelenai“

Kas tai yra? (Pelenė).

LOGOPEDAS:

Puiku, tu žinai pasakas! Tad kviečiu leistis į pasakišką kelionę. Ar sutinkate? (Taip) Eikime atsargiai, mūsų kelyje gali kilti įvairių kliūčių! Žiūrėk, dauba! Peršokime upę ir perplaukime ją ant akmenukų...

Vaikai eina ratu skambant žygio muzikai, įveikdami kliūčių ruožą.

LOGOPEDAS:

O, vaikinai, pavargome, pažiūrėkite, kokia nuostabi proskyna. Sėskite, vaikinai, ant kilimo, pailsėkime.

Paukščiai gieda, vaikai sėdi ant kilimo (muzika). Pasirodo goblinas.

GOBBLE:

Sveiki, ilgi svečiai! Kas mane pasveikino? Girdžiu vaikų balsus.

LOGOPEDAS:

Tai vaikinai iš darželio Nr.17, o kas tu, seneli?

GOBBLE:

Esu tvirtas miško darbuotojas,

Miške kaukia voverė.

Pažiūrėk į mano mišką

Mano miškas išaugo iki dangaus.

Čia yra visos mano delevyjos ir gėlės

Neeilinė klasė.

Gera ateiti pas mane,

Mylėk ir plukdyk lėktuvą!

Sveiki, Lebyatiski - mergaitės ir berniukai! Ar tau patinka mano miškas? (Taip...) Kaip tai galima pavadinti? (Vaikai: miškas – miškas – miškas – miškas).

Tirpsta! Kas yra mano miške? (Pieva -..., kraštas -..., kelias -..., uogos -..., ežeras -..., upelis -..., gėlės -... ir kt.). Gerai padaryta! Kodėl jūs visi iš manęs juokiatės??? Kodėl aš taip juokingai sakau??? Visi iš manęs juokiasi ir niekas nenori su manimi maištauti...

LOGOPEDAS:

Seneli Leši, vaikinai juokiasi iš tavęs, nes tu neteisingai tari visus garsus.

GOBBLE:

Taip, tik pagalvok, man jau šalta. (Įsižeidė). Tu vėl juokiesi.
Logopedas:

Na, apie ką tu kalbi, Leši. Vaikinai ir aš pasistengsime jums padėti. Vaikinai visus metus lankė logopedinius užsiėmimus. Mokėmės taisyklingai girdėti ir tarti garsus, skirti panašius garsus, mokėmės aiškiai ir suprantamai kalbėti. Šiandien prisiminsime, kaip buvo, ir išmokysime senelį Lešį, ką galime padaryti patys. Dabar atliksime lūpų ir liežuvių gimnastiką, o draugai mums padės. (Įjungtas daugialypės terpės pristatymas, kuriame veikėjai atlieka gimnastiką)

"tvora"

"Proboscis"

"Taurė"

"Vamzdis"

"Žiūrėti"

LOGOPEDAS:

Pademonstruokime pirštų miklumą, pakartokime po manęs judesius pirštais:

Pirštai yra draugiška šeima, jie negali gyventi vienas be kito.

Čia yra didysis, o šis yra vidurinis, bevardis ir paskutinis -

Mūsų mažasis pirštas. Pamiršai rodomąjį pirštą.

Kad mūsų pirštai galėtų gyventi kartu, mes juos sujungsime

Ir atlikite judesius.

Mes jums parodysime ožkos ragus ir net elnio ragus,

Nepamiršime zuikio, praversime ausis.

Norint kalbėti geriau, reikia draugauti su pirštais.
GOBBLE:

Aš taip pat noriu žaisti su vaikais. Oi!!! Na, jūs turite! as kazkaip pradejau kitaip kalbeti... Jus tikriausiai burtininkai???

LOGOPEDAS:

Ne, seneli, mes su berniukais ką tik išmokome taisyklingai tarti garsus, aiškiai ir suprantamai kalbėti ir išmokome klausytis savo kalbos. Dabar galite tai padaryti ir jūs.

GOBBLE:

Sveika! Ar tu draugausi su manimi? (Taip). Tada žaisk su manimi: užduosiu tavęs neįprastų mįslių.

Varna kurkia, o šarka?

Pelėda skrenda, o kaip varlė?

Karvė kramto šieną, o lapė?

Lakštingala gieda, o gaidys?

Kurkia varlė, o lokys?

Elnias bėga, o kaip su gyvate?

Labai gerai! Ar galite pavadinti jaunus miško gyvūnus?

Prie ežio? (ežiukas)

Lapė? (lapės jaunikliai)

Meška? (jaunikliai)

Vilkas? (vilko jaunikliai)

Voverė? (voverės)

Kiškis? (kiškiai)

Barsukas? (barsukai)

Na, tavo vaikai viską žino!

Tada paklausiu apie augintinius.
Prie arklio? (kumeliukai)
Iš karvės? (veršeliai)
Šuo? (šuniukai)
Katė? (kačiukai)
Iš kiaulės? (paršeliai)
Avis? (ėriukai)

Na, gerai padaryta, gerbkime senį. Bet taip ilgai su niekuo nekalbėjau. Ar galiu vėl žaisti su tavimi? (Taip) Pasiskirstysime į dvi komandas. Vienai komandai padovanosiu geltonus skalbinių segtukus, o kitai – mėlynus. Pažiūrėkime, kuris iš jūsų bus vikresnis ir gudresnis.

Komandinis žaidimas su skalbinių segtukais.

GOBBLE:

Kaip man patinka žaisti su jumis... Noriu pamatyti, kuris iš jūsų greičiau atsakys į mano klausimus:

    Organas, be kurio neįmanoma kalbėti? (Kalba)

    Kokie garsai yra? (balsiai ir priebalsiai)

    Kur žodyje gali atsirasti garsas? (pradžioje, viduryje, pabaigoje).

    Be ko negalite įrašyti į sąsiuvinį? (be rašiklio, pieštuko).

    Pavadinkite Baba Yagos lėktuvą?

    Ar beržas yra vaismedis?

    Senelis vyresnis už močiutę. Kas jaunesnis? (močiutė).

    Kaip vadinasi šviežios žuvies sriuba? (Uha)

    Kokį barjerą tarimo metu įveikia priebalsiai?

    Mes kalbame arba rašome garsus.

    Kokia geometrinė figūra neturi nei pradžios, nei pabaigos? (ovalus, apskritimas).

    Kiek obuolių auga ant beržo, jei ant vienos šakos yra dvi, o ant kitos trys?

    Ar višta gali vadintis paukščiu (Ne. Ji negali kalbėti).

    Kaip vadinasi jūsų darželio vadovė?

Komandinis žaidimas su skalbinių segtukais „Atpažink raidę liesdamas“.

Žaidimas „Išrašyk žodį“.

GOBBLE:

Na, dabar laikas smagiai praleisti laiką! Siūlau žaisti žaidimą „Kas skris aukščiau“. Aš tau rodau: užsidėk vatą ant nosies galiuko ir pūsk ant vatos iš visų jėgų, vata turi skristi aukštai, aukščiau už visus kitus. Pradėkime... (atliekama pagal muziką)

GOBBLE:

Gerai padaryta! Protingi ir malonūs vaikinai. Ir jūs taip pat žinote, kaip linksmintis! Noriu tau įteikti dovanų. (Išdalija užrašų knygeles ir rašiklius skambant muzikai) Ir pagaliau noriu šokti su jumis „Ančiukų šokis“ (Skamba muzika. Vaikai šoka).

LOGOPEDAS:

Mūsų kelionė į pasaką baigėsi. Mums laikas grįžti į darželį.

Groja muzika. Vaikai išeina.

Kiekvienas suaugęs atmintyje išliko prisiminimų apie vaikystės šventes. Šventė suteikia galimybę pailsėti nuo kasdienybės ir smagiai praleisti laiką su draugais. Kalbos festivalių ir pramogų vedimas yra svarbi logopedo darbo forma, atsižvelgiant į federalinio valstijos švietimo standarto įvedimą. ikimokyklinė įstaiga.
Federalinis švietimo standartas iškelia šiuos tikslus į priekį:
- palūkanų;
- kūrybinės iniciatyvos veiksmas;
- nepriklausomybė;
- aktyvus bendravimas su vaikais ir suaugusiaisiais;
- valingos pastangos, priimti savo sprendimus;
- žaidimas, kuriame išsaugoma ikimokyklinio amžiaus savivertė ir išsaugoma pati ikimokyklinuko prigimtis.
Kalbos švenčių tikslas yra pažinimo susidomėjimo ir dėmesio ugdymas gimtoji kalba, kalbinis mąstymas, vaikų komunikaciniai gebėjimai.
Rengiant kalbos šventes būtina atsižvelgti į emocinio poveikio priemones:
muzika, šokiai – padeda sukurti šventinę atmosferą;
eilėraščiai, mįslės, posakiai, liežuvio virpėjimai parenkami atsižvelgiant į automatizuotus garsus, pagal temą ir turi būti trumpi, kad šventėje nebūtų nuobodulio.
žaidimai su varžybų elementais veikia kaip vaikų aktyvinimo priemonė.
Paprastai kalbos pramogos gali būti klasifikuojamos taip:
Teatralizuoti: žaidimai – dramatizacijos, įvairūs teatrai (lėlių, šešėlių, lėktuvų, žaislų teatras) ir kt.
Švietimas: KVN, viktorinos tiriamomis leksikos temomis, garsais ir raidėmis.
Sportas: atrakcionai, žaidimai lauke, varžybos, estafetės;
Literatūrinis – muzikinis.
Privalomi pramogų elementai – mįslės, pokštai, atrakcijos, staigmenos.
Mįslės Jie praturtina kalbą, plečia akiratį, lavina smalsumą, dėmesį, atmintį, padeda į vaikų kalbą įvesti naujus garsus.
Anekdotai naudotas per šventes tarp jų įvairios užduotys ir žaidimus.
Atrakcionai parenkami atsižvelgiant į vaikų galimybes. Čia vaikai varžosi išradingumu, miklumu ir drąsa.
Staigmenos sukelti emocijų audrą, suaktyvinti ikimokyklinukų veiklą. Tai gali būti garso įrašas, pagalbos prašantis laiškas ar telegrama, netikėtas pasakų personažų pasirodymas šventėje, gražiai papuošta dėžutė, pakuotė su staigmena.
Sėkmės šventėje priklauso nuo šios sąlygos:
1. Kalendorius – teminis planavimas logopedinės atostogos.
2. Užduočių apibrėžimas (korekcinis - ugdomasis, korekcinis - lavinamasis, ugdomasis).
3. Susidomėjimas, nuoseklumas, aktyvus dalyvavimas rengiant logopedinę šventę vaikams, pedagogams ir tėvams.
4. Šventės turinio aptarimas, vaidmenų pasiskirstymas, netikėtumo akimirkos, atributikos gaminimas.
Vyresniųjų ir parengiamųjų grupių pramogos planuojamos visus mokslo metus (kas mėnesį, išskyrus gruodį, kai ruošiamasi Naujųjų metų vakarėliai). Tai galėtų būti žaidimai – pasakų dramatizacijos, įsivaizduojamos kelionės (pavyzdžiui, pirmąją rugsėjo savaitę „Kelionė į mokyklą“). Pasakų istorijos su pasakų „herojais“ domina vaikus. Norėdami padėti, vaikai nebijo atlikti užduočių, tampa aktyvesni, dirba produktyviau ir susikaupę.
Išstudijavę leksinę temą, galite vesti paskutinę pamoką - logopedinį laisvalaikį, pavyzdžiui: „Sode, darže“ („Daržovės - vaisiai“), „Močiutės Agafjos paukščių kiemas“ („Paukštiena“), KVN „Aplankymas pas senį - Lesoviką („Laukiniai gyvūnai“). Bendras vaikų ir tėvų laisvalaikis „Pamaitink paukščius žiemą“ („Žiemojantys paukščiai“). Tokiose baigiamuosiuose užsiėmimuose vaikai, turintys kalbos patologiją, turi galimybę pasiruošti viešas kalbėjimasšvenčių dienomis.
Muzikos vadovas yra atsakingas už dainų ir choreografinių judesių parinkimą ir mokymąsi. Kalbos medžiagą parenka logopedas, atsižvelgdamas į individualias vaikų kalbos galimybes, ir kalbama individualiose pamokose.
Pagrindinė ikimokyklinukų veikla yra žaidimas. Žaidimai yra įtraukti į visas pramogų dalis. Kalbos šventės ir pramogos gali apimti žaidimus, skirtus lavinti visus kalbos komponentus.

Klausos dėmesiui ir kalbos klausai lavinti Naudojami žaidimai: „Tyliai – garsiai“, „Kur skamba?“, „Aklo smalsuolis balsu“, „Atspėk, kieno balsas“, „Kas skraido, (bėga, eina, šokinėja)?

Kalbos leksinės ir gramatinės struktūros ugdymui tokie žaidimai, tokie kaip: „Sužinok pagal aprašymą“, „Vardas vienu žodžiu“, „Ko trūksta?“, „Pavadink meiliai“, „Mama - tėtis - vaikai?“, „Panašūs žodžiai“, „Pasakyk žodį“, „Žodis pamestas“, „Pripažink klaidą“.

Žaidimai apie garsinę kalbos kultūrą: « Išsklaidyk garsus“, „Skelbkime garsus kartu“. „Pasirinkite paveikslėlius su skiemeniu...“, „Paraginti žodžio pabaigą“, „Užbaikite žodį“, „Raginkite trūkstamą skiemenį“, „Kokio skiemens trūksta“, „Išrašyk žodį“..., „ Raskite prarastą garsą“, „Pavadink trūkstamą skiemenį“ , „Žodis žodyje“, „Žodžiai apversti“, „Ilgi žodžiai - trumpi“, „Surask žodį žodžiui“, „Paliesk žodį“, „Paplokite“ ..., vaikščioti“, „Zvukoedik“, „Maša ir Miša“.

Užduotys ir žaidimai dėmesiui ir atminčiai lavinti:
„Koks žodis buvo pamestas“, „Kas pasikeitė?“, „Ko (ko trūksta)?“, „Kas pridėta?

Žaidimai ir pratimai kalbiniam kvėpavimui lavinti: „Kieno paukštis skris toliau?“, „Pripūsk žaislą“, „Pūsk ant plunksnos“, „Lapų kritimas“, „Užpūsk žvakę“, „Sniegas“.

Iš logopedo reikia daug vaizduotės ir įgūdžių, kad išlaikytų visos grupės vaikų susidomėjimą ir dėmesį, nes šventės metu vaikai lengvai susijaudina, aktyvūs, elgiasi laisviau. Šventės metu logopedė padeda vaikams suprasti konkurso užduočių sąlygas. Būtina apgalvoti dovanas, susijusias su šventės tema. Tai gali būti individualios dovanos: saldainiai, spalvinimo knygelės, medaliai, knygelės kūdikiams arba dovana visai grupei: stalo žaidimas grupei, tortas, pasakų knyga.

Vaikų dalyvavimas logopedinėje veikloje:
Formuoja teigiamą požiūrį į kolektyvinę kūrybinę veiklą, gebėjimą dirbti bendraamžių komandoje, gebėjimą savarankiškai priimti sprendimus, atsakingumą, išradingumą;
Lavina išradingumą, valingas pastangas, aktyvina žodyną;
Prisideda prie monologinio ir dialoginio kalbėjimo tobulinimo, vaikų viešojo kalbėjimo patirties kaupimo;

Specialių švenčių, pramogų ir laisvalaikio užsiėmimų scenarijų rinkinys, skirtas kalbos raidos problemoms spręsti; įtvirtinti įgytus įgūdžius teisingas tarimas. Įdomios idėjosefektyvus sprendimas tokios užduotys kaip: garso analizės ir sintezės įgūdžių tobulinimas; formuoti įgūdžius taisyklingai tarti garsus ir žodžius, sudaryti sakinius; savo kalbos savikontrolės ugdymas. Logopedinės atostogos ir laisvalaikio užsiėmimai, kurių scenarijai paremti populiariomis TV laidomis ir viktorinomis. Renginiai nuotykių žaidimų formatu - „užduotys“ ir „nuotykių žaidimai“. Konkreti sėkmingo teatro pasirodymų ir sporto varžybų panaudojimo kalbos festivaliuose patirtis.

Kalbos raidai naudingos atostogos.

Yra skyriuose:

Rodomos publikacijos 1-10 iš 1258.
Visi skyriai | Logopedija ir kalbos šventės bei pramogos. Scenarijai

Pramogų scenarijus „Mėlyna šviesa“ parengiamojoje logopedinėje grupėje Moters dienai kovo 8 d. Parengiamasis Darbas: mokytis dainų, eilėraščių, skitai. Prieš renginį vaikai savarankiškai gamina kvietimus mamoms ir močiutėms ir juos įteikia. Pirmaujantis: Šiandien, pripažinkime, švelnumo diena. Šiandien visų moterų gimtadienis! Mes šypsomės...

Foneminių sąvokų formavimas logopedinėje grupėje vaikams, sergantiems ODD. Pramoginis žaidimas „Ką? Kur? Kada?"Žaidimas - pramogos „Ką? Kur? Kada?" tema „Ruduo“. Tikslas: apibendrinti ir sisteminti vaikų žinias apie rudenį. Užduotys: vystytis artikuliaciniai aparatai; vystytis bendrieji ir smulkiosios motorikos įgūdžiai; plėtoti kalbinį kvėpavimą; vystytis loginis mąstymas ; praturtinkite savo žodyną...

Logopedija ir kalbos šventės bei pramogos. Scenarijai - Kalbos ugdymo laisvalaikio užsiėmimai vyresniųjų grupės vaikams „Kelionė per pasaką“

Leidinys „Laisvalaikis kalbos ugdymui vyresniosios grupės „Kelionė per...“ vaikams„Kelionė per pasakas“ Parengė Dimitrieva (Vasiljeva) Oksana Valerievna ir Vagapova Olga Valentinovna Laisvalaikis pagal kalbos raida vaikams vyresnioji grupė„Kelionė per pasaką“. Tikslas: Įtvirtinti ir plėsti vaikų žinias apie gerai žinomas pasakas; sukurti džiugią patirtį vaikams...

Vaizdų biblioteka "MAAM-pictures"

Kalbos ugdymo viktorina „Raštingumas! (parengiamoji grupė) Kalbos ugdymo viktorina „Raštingumas! ( parengiamoji grupė) MB ikimokyklinio ugdymo įstaigos Nr.8 mokytoja: Grišina Z.A. Tikslas: palengvinti naujų žinių įgijimą ir esamų žinių įtvirtinimą kalbos raidos srityje. Tikslai: - edukacinis: gerinti foneminę klausą:...

Mėlynas šuniukas. Mokytojai: Kostyrkina O.P., Makarcheva V.M. Varna: „Aš esu varna, aš esu piltuvėlis, Carrrr. Galiu garsiai kriokti, apimsiu visą salą, Apkalbos viską sugaudys, Apie kates ir apie šunis, Apie ramius žmones ir priekabius. (pasirodo šarka) Varna: „Ak! Šarka,...

Laisvalaikis vyresniųjų logopedinėje grupėje „Kūnas + Matematika = Draugai“ Laisvalaikis vyresniųjų logopedinėje grupėje tema „Kūnas + matematika = draugai“ Integracija edukacinės sritys: « Fizinis vystymasis", "Kognityvinis vystymasis" Tikslas: -fizinių savybių ugdymas; - matematinių gebėjimų tobulinimas. Užduotys: tęsti...

Logopedija ir kalbos šventės bei pramogos. Scenarijai – „Motinos diena“. Atostogų scenarijus parengiamosios logopedinės grupės vaikams

Logopedinė grupė „Mamų šventė“ Dainą „Mano mamytė“ groja muzika. N. Maya, vaikai įeina į salę ir atlieka šokio kompoziciją. Vaikai po vieną: 1. Mama yra rojus! Mama yra šviesa! 2. Mama yra laimė! Nėra geresnės mamos! 3. Mama yra pasaka! Mama juokiasi! 4. Mama yra...

Kortelė už dalyvavimą kalbos raidos pamokoje (teatrinė veikla) ​​Pilnas vardas_ Pamokos tema:_ Grupė:_ Pamokos pradžia_ Pabaiga:_ Vaikų skaičius Tikslas: Ne Klausimai ir analizės kriterijai taip ne iš dalies 1 Programos turinio atitikimas iki vaikų amžiaus 2. Kokie metodai ir...